Sağlık Bakanlığı, yenilenmemiş / yenilenmesi gereken rapor sayılarının hala ciddi düzeyde olması ve rapor yenileme taleplerine bağlı olarak sağlık hizmet sunucularında yoğunluk yaşanması üzerine rapor geçerlilik sürelerini 30 Haziran 2024 tarihine kadar uzattığını duyurdu. Raporunu yeniletmek veya ilk defa rapor çıkartmak isteyenlerin başvuru yapmalarına bir engel yoktur. Oluşabilecek yoğunluktan mağdur olunmaması için ailelerimize başvurularını yapmalarını tavsiye ederiz.
Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 08.12.2023 tarihli “Sağlık Raporlarının Geçerlilik Süreleri” konulu yazıdan detaylara ulaşabilirsiniz.

Yazıda Öne Çıkan Konular

Sayı : E-23642684-458.99-230296407
Konu : Sağlık Raporlarının Geçerlilik Süreleri

  • Geçerlilik süresi 01.01.2020 tarihinden sonra sona ermiş/erecek süreli sağlık raporu bulunan ve yeniden rapor düzenlenmemiş olan kişilerin raporlarının 30.06.2024 tarihine kadar geçerli kabul edilmeye devam edilmesinin,
  • Usulüne uygun olarak yapılan her türlü ilk rapor, rapor yenileme ve yasal süresi içinde yapılan rapor itiraz başvurularının karşılanmasının,
  • Maluliyet tespiti, vergi indirimi nedenleri ile kurumların sevki ile talep edilen kontrol muayenesi ve maluliyet rapor işlemlerinin olağan şekilde sürdürülmesinin uygun olacağı değerlendirilmiştir.