Ekibimiz, DMD ve BMD hastası çocuklarının umudu olmak için bir araya gelen ailelerden oluşmaktadır. DMD Aileleri Derneği çatısı altında faaliyet gösteren herkes gönüllülük esasına bağlı kalarak çalışır. DMD Aileleri Derneği’nin misyon ve vizyon tanımını Biz Kimiz sayfamızda inceleyebilirsiniz.

Sadık Mehmet Çiftçi
Sadık Mehmet ÇiftçiYönetim Kurulu Başkanı
1977 Mersin doğumlu, derneğimizin yönetim kurulu başkanı. Oğlu 3 yaşında DMD hastası, hastalığı 1 yaşındayken öğrenmişler, dinlemiş olduğu aile hikayeleri sonucunda, tüm çocuklar için daha fazla mücadele verilmesi gerektiği kanısına varmış, hastalığın bir gün tamamen ortadan kaldırılacağına inanan, mücadeleci bir baba.
Taylan Çakır
Taylan ÇakırDernek Başkan Yardımcısı
1980 Malatya doğumlu, Mersin’de yaşıyor. Öğretmen. 2.5 yaşında oğlunu rutin kontrollere götürdüğünde oğlunun BMD kas hastası olduğunu öğrendi. O günden sonra bakım, beslenme, ilaç çalışmalarını takip etti. Ülkemizde DMD hastası tüm çocuklar için mücadele edilmesi amacıyla DMD AİLELERİ DERNEĞİ kurucu yönetim kurulunda yer aldı.
Rukiye Çitfçi
Rukiye ÇitfçiYönetim Kurulu Üyesi
Derneğin yönetim kuruluna başkanlık eden Sadık Mehmet Çiftçi ile beraber, başta Duchenne tanısı konan oğulları olmak üzere tüm DMD ve BMD hastalarının aydınlık bir geleceğe kavuşması için çaba göstermektedir.
Dilek Günel
Dilek GünelYönetim Kurulu Üyesi
Antalya’da yaşıyor. Kendisi derneğimizin yönetim kurulunda ayrıca aile destek biriminde görev almaktadır. Oğlu Mehmet 16 yaşında Duchenne Muskuler Distrofi hastası. Hastalığı 3 yaşında öğrenmişler. Öğrendikleri günden beri her türlü etkinlik, toplantı ve faaliyete katılım sağlayan mücadelesini sonuna kadar yapacak olan bir anne.
Davut Özkan
Davut ÖzkanYönetim Kurulu Üyesi
Davut Özkan biri 12 diğeri 5 yaşında 2 erkek çocuk babası .5 yaşındaki oğlu DMD kas hastası olan Davut Özkan hastalığı öğrendikten sonra hem oğlu hem diğer DMD kas hastası çocuklar için mücadele etmeye başladı. Derneğimizin Ankara sorumlusu olan Davut Özkan aynı zamanda kurucu üyemizdir.
Mehtap Yüksel
Mehtap YükselYönetim Kurulu Üyesi
1964 doğumlu olan üyemiz emekli öğretmendir. 2003 yılında oğlu Ayberk’e DMD tanısı konulduktan sonra, “mutlaka yapılacak bir şeyler olmalı” diye düşünürken DMD Aileleri ile yolları kesişmiş, onlarla birlikte mücadelesini sürdürmüştür. Derneğimizin kurulmasıyla da bu çatı altında mücadeleye devam etmektedir.
Gülbahar Bekiroğlu
Gülbahar BekiroğluYönetim Kurulu Üyesi
1985 Istanbul’da doğdu. Ev hanımı ve 2 erkek çocuğu annesi. Büyük oğlunun 2 yaşında grip vakasıyla götürdüğü hastanede kan değerlerinin yüksek olması sebebinin araştırmaları 4 yıl sürdükten sonra 6 yaşında BMD kas hastası teşhisi kondu. Sosyal medya ve internet sağlayıcılarından hastalığı araştırdıktan sonra DMD/BMD duyulması için, bu çocukların yaşam standartlarının iyileştirilmesi adına DMD AİLELERİ DERNEĞİ kurucu yönetim kurulunda yer aldı. Yönetim kurulunda sosyal medya hesaplarının takibini ve tanınmış kişilerle olan iletişim görevini yürütüyor.