ICNA ve Türk Çocuk Nörolojisi Derneği işbirliğiyle 3-7 Ekim 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 17. Uluslararası Çocuk Nörolojisi Kongresi, uluslararası uzmanlar ile yüzlerce genç nöroloğumuzu bir araya getirdi.

ICNA Kimdir?

ICNA (Uluslararası Çocuk Nörolojisi Derneği), 75 ülkeden yaklaşık 3000 üyesi ile çocukların sağlık hizmetlerini ve yaşam kalitesini iyileştirmeye kendini adamış bir organizasyondur. Çocuk nörolojisi alanında eğitim, araştırma ve klinik bakım faaliyetlerini geliştirmeyi amaçlar.

17. Uluslararası Çocuk Nörolojisi Kongresi – Antalya 2022

https://icnapedia.org/congress/icnc2022

Her yıl tüm dünyadan onlarca araştırmacının katılımı ile gerçekleşen çocuk nöroloji kongresinin 2022 yılındaki ev sahibi Antalya oldu. 17. Uluslararası Çocuk Nörolojisi Kongresi (ICNC), ICNA ve Türk Çocuk Nörolojisi Derneği işbirliğiyle 3-7 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlendi. Prof. Dr. Haluk Topaloğlu ve Dr. Ingrid Tein’in öncülük ettiği komitenin organize ettiği etkinlik, pek çok ülkeden uzmanın bir araya gelmesini sağladı. Çocuk nörolojisi alanında çığır açan klinik ve bilimsel gelişmelerin gündeme taşındığı kongreye ülkemizden de yüzlerce genç nörolog katıldı.

Bu kongre ile ülkemizin nöromusküler hastalıklar alanındaki çalışmalara ilgisinin uluslararası alanda görünür olmasını diliyoruz.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesinden Duyuru

https://ktu.edu.tr/med/haber/cocuk-noroloji-bilim-dalimiza-iki-ayri-odul

3-7 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılan 17. ICNA (Uluslararası Çocuk  Nöroloji  Kongresinde)  Nihal YILDIZ, Zeynep Gökçe GAYRETLİ AYDIN, Pınar ÖZKAN KART, Tülay KAMAŞAK, Elif ACAR ARSLAN, Osman YEŞİLBAŞ, Gülnur ESENÜLKÜ, Sevim ŞAHIN, Embiya DİLBER, Ali CANSU’nun yazarları olduğu, KTÜ Çocuk Nöroloji Bilim Dalı Yandal  Asistanı Uzman Dr Nihal YILDIZ’ın sunduğu “EVALUATION OF DEMOGRAPHIC, CLINICAL, AND ELECTROENCEPHALOGRAPHY FINDINGS IN PEDIATRIC PATIENTS BEING FOLLOWED UP FOR MIS-C” başlıklı çalışma sözel bildiride santral sinir sistemi alanında birincilik ödülü almıştır.

KTÜ Çocuk Nöroloji Bölümünün katıldığı ulusal çok merkezli “The genetic Evaluation of pediatric cases with Pseudotumor Cerebri Syndrome: A national multicenter study” başlıklı çalışma da baş ağrısı alanında sözel bildiride birincilik ödülüne layık görülmüştür.

Kongreden Kareler