DMD Aileleri Derneği olarak, kas hastası çocuklar için yaşanılabilir bir dünyanın mümkün olabilmesi umuduyla yüzlerce fidan dikerek hatıra ormanı oluşturma projemizi hayata geçirdik! DMD ile mücadelemiz kök salsın, farkındalık dalga dalga tüm yurda yayılsın diye her çocuğumuzun adına özel bir fidan dikildiği “DMD Kas Hastası Çocuklar Hatıra Ormanı” başkent Ankara’da siz ziyaretçilerini bekliyor.

Ağaç Dikim Etkinliği

Etkinlik, pandemi dolayısı ile planladığımızdan biraz daha geç gerçekleşse de, gerek Ankara Büyükşehir Belediyesinin gerekse milletvekillerinin desteği ve ilgisi ile 4 Haziran 2021’de yüzlerce fidan başkent Ankara’da toprakla buluştu. DMD’li çocuklar, gençler ve ailelerin de yer aldığı etkinlikte ağaçlara can suyu verildi, DMD hastalığı ile mücadelenin devam edeceği mesajı tekrarlandı. Kas hastalarının umutlarının yeşereceği kocaman bir ormana dönüşecek hatıra ormanımız vesilesiye bir araya geldiğimiz yetkililere taleplerimiz ilk elden tekrar iletilmiş ve hatırlatılmış oldu.

Hatıra Ormanı Nerede?

Hatıra ormanı, başkentimiz Ankara’da Mustafa Kemal Mah. 2151 Cad. Ankara İdare Mahkemeleri karşısında bulunuyor. DMD Kas Hastası Çocuklar Hatıra Ormanı’nı her gün her saatte ziyaret edebilirsiniz.

Etkinlikten Fotoğraflar