Çocukları Duchenne ve Becker hastası olan aileler tarafından kurulan ve tüm faaliyetlerini gönüllülük esasına göre yürüten derneğimiz AbilityPool Platformu’na katıldı. Bu sayede daha etkin projeleri hayata geçirmeyi ve bilinirliğimizi arttırmayı hedefliyoruz.

AbilityPool

AbilityPool, kurum çalışanlarını ve gönüllülerini kendilerine uygun sosyal sorumluluk projeleriyle buluşturmayı amaçlayan dijital bir platformdur. Gönüllüleri yetenekleri doğrultusunda uygun STK’lar ile bir araya getiren bu platform sayesinde bir çok projenin hayata geçmesi kolaylaşmaktadır. Bu sayede hem STK’lar güçlenmekte, hem de şirketler sosyal sorumluluk kültürüne ve iyiliğin yayılmasına daha etkin katkı sağlayabilmektedir.

AbilityPool’da bulunan 100’den fazla STK’yı ve oluşturdukları projeleri https://abilitypool.com/ adresinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İlk Projemiz

DMD Aileleri Derneği olarak nadir bir hastalık olan DMD’yi toplumda bilinir kılmak, doğru bakım ile çocukların yaşam standartını yükseltmek ve çıkan/çıkacak olan tedavilere zaman kaybetmeden ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

AbilityPool ile bir araya gelerek oluşturduğumuz ilk projemizde atılan her adımda farkındalık oluşturmayı amaçlayan “Adım Adım” etkinliğinde yer almayı amaçladık. Derneğimizin AbilityPool platformundaki sayfasına ve projelerine buraya tıklarayak ulaşabilirsiniz:

Dernek başkanımız Sadık Mehmet Çiftçi’nin videosu ile topluma seslendiğimiz bu platform sayesinde bir çok projeyi hayata geçirebilmeyi hedefliyoruz!